Menü
Kosár

Fix keretes szúnyogháló szerelési segédlet


1. Lépés: A szúnyoghálóval kompatibils sarokelemeket csúsztassuk bele a szúnyogháló keret végeibe.

Megjegyzés: Bizonyos sarkokat kizárólag egyféleképpen lehet a keretbe csúsztatni, ügyeljünk erre összeszerelésnél!


Műanyag keretes szúnyogháló (Külső sarok)



Műanyag keretes szúnyogháló (Rejtett sarok)


Alumínium keskeny keretes szúnyogháló (Rejtett sarok)



Összeszerelt keret


2. Lépés: Az összeszerelt keretre terítsük rá a hálót, majd szorítsuk bele a kereten kialakított nútba a géder segítségével. A gédert kezdéskor illetve a sarkoknál lapos csavarhúzó vagy véső segítségével nyomjuk bele, a folyamat során ügyelve arra, hogy a háló ne sérüljön! A géderezés további részéhez ajánlott célszerszám: Géderbehúzó

Ügyeljünk arra, hogy a szúnyogháló keretet ne húzzuk össze a hálóval, tehát hálózás során a háló anyagot lehetőség szerint mindig kissé lazára hagyjuk!

Megjegyzés: Hálózás előtt érdemes keretenként különválogatni a hálókat, hogy biztosan mindegyik kerethez a megfelelő méretű háló lett párosítva. A géderezést érdemes úgy kezdeni, hogy a saroktól kb. 5 cm-es szakaszon belenyomjuk a géder gumit, majd a sarok után következő szakasszal folytassuk, így elkerülhetjük, hogy a géder gumi elcsússzon a nútba mely "hullámos" hálózáshoz vezethet.


3. Lépés: Miután teljesen körbe értünk a géderrel a nútban, vágjuk el a gédert szike vagy kés segítségével, majd nyomjuk bele a levágás után maradt kis géder részt is.


4. Lépés: A háló felesleget vágjuk körbe a keret mentén, szike vagy kés segítségével.

A háló levágás előtt érdemes ellenőrizni, hogy a keretet nem húztuk össze a hálózás során ugyanis ilyenkor még korrigáhatjuk azt, továbbá a háló vágása során ügyeljünk, hogy ne vágjunk bele a behálózott részbe!

Megjegyzés: Műanyag keretes szúnyoghálók esetén az erre kialakított nút mentén is levághatjuk a hálót, a többi szúnyogháló típus esetén pedig a keret (belső oldala) mentén vágjuk le a hálót.


5. Lépés: Peremes szúnyoghálók esetén a keret belső oldalára az üreges részre egyenletesen elosztva furjuk ki, majd a szegecs segítségével rögzítsük az elforgatható füleket.

Megjegyzés: 3,2 mm-es fúrószár ajánlott a furatok elkészítéséhez. Hoszabb oldalakon ahova 3 vagy 4 fül kerül, érdemes a saroktól kb. 15 cm-re rakni egy-egy fület, majd a két fül között elosztani a maradék fület(eket).


6. Lépés: Az immáron kész szúnyoghálót rögzítsük az ablakra.

Műanyag keretes szúnyogháló esetén: Szúnyogháló klipsz (csipesz) segítségével rögzítjük úgy, hogy a klipsz egyik felét a kereten található erre kialakított nútba, a másik felét pedig az ablak keretbe akasztjuk bele. Továbbá rögzíthető csavarozással is, a csavart tükörgomb segítségével takarjuk el.

Peremes szúnyogháló esetén: A keret belső olalára rögzített elforgatható füleket akasztjuk be az ablakkeretbe.

Alumínium keskeny szúnyogháló esetén: A szúnyogháló rögzítéséhez szükséges mennyiségű furatot képezzünk a keret külső oldalán, úgy hogy egy vékonyabb szárú fúrószárral a keretet teljesen átfúrjuk majd egy 8-as fúrószárral a keret külső oldalára eső furatot kitágítjuk, majd felcsavarozás után 8-as furatdugó segítségével eltakarjuk a csavarozási pontokat.